Usługi kominiarskie Lublin

Potrzebny kominiarz?

Czyszczenie i przeglądy kominiarskie na terenie woj. lubelskiego.

Kontakt do kominiarza

Usługi kominiarskie woj. lubelskie

Kominiarz - Dynamiczny rozwój technologiczny sprawił, że coraz więcej osób uważa zawód kominiarza za wymierający. Tymczasem XXI wiek wcale nie zakończył istnienia tego pięknego zawodu, zmienił jedynie nieco obowiązki, z którymi dziś musi się mierzyć kominiarz.

Dawniej praca kominiarza polegała głównie na udrażnianiu przewodów kominowych, dbaniu o to, żeby w domostwie był cug i dym uchodził przez komin na zewnątrz. W obecnej chwili kominiarze, nie muszą tak jak kiedyś wspinać się na dziesiątki dachów dziennie, dziś o wiele więcej czasu poświęcają na inspekcje i nadzór instalacji odpowiadających za odprowadzenie dymu i za wentylację.

Wielu kominiarzy znalazło zatrudnienie przy spółdzielniach mieszkaniowych, czy wspólnotach i na zlecenie dużego podmiotu kontroluje podlegające pod nie gospodarstwa domowe. Liczną grupę stanowią również kominiarza pracujący na własnej działalności gospodarczej, którzy obsługują klientów indywidualnych i firmy. Obie te grupy mimo, że działają na różnym modelu biznesowym wykonują praktycznie te same usługi kominiarskie, których prędzej czy później będzie potrzebował każdy z Nas. Obecni kominiarze kontrolują prawidłowe podpięcie i działanie kotłów grzewczych, czy też sprawdzają drożność wentylacji i kominów, a wszystkie te działania mają na celu ochronić nasze życie i zdrowie przed ewentualnym zagrożeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *