Usługi kominiarskie Lublin

Potrzebny kominiarz?

Czyszczenie i przeglądy kominiarskie na terenie woj. lubelskiego.

Kontakt do kominiarza

Usługi kominiarskie woj. lubelskie

Wyposażenie kominiarza

Wycior, drabina, czarny serdak i cylinder tak z reguły wyobrażamy sobie kominiarza, który przemieszcza się po dachach i przepychaczem czyści kominy. Tak to wygląda w naszej wyobraźni, a jakich narzędzi używa w rzeczywistości? Wyposażenie kominiarza skład się z…

Gracki naramiennej, której kominiarz używa do linowania przewodu komina. Noszona przez kominiarza na ramieniu gracka służy również do wybierania sadzy, otwierania wyłazów na dachu i ługowania. Kim był by kominiarz bez swojego przepychacza? Przepychacz służy do czyszczenia górnych oraz dolnych otworów wycierowych, stosuje się go do udrożniania przewodów, czyszczenia kanałów, pieców i kotłów. Wyposażenie kominiarza to nie tylko przepyczache, to również zestaw do udrażniania przewodów od góry. W jego skład wchodzą liny, na których zawiesza się łańcuchy, do których następnie przymocowuje się kule wykonane z różnorakich metali lub z gumy. Kule mogą różnić się od siebie wyglądem i wagą, jednak mają jeden wspólny cel – przebić się przez zator.

Kolejnym ważnym narzędziem, przydatnym na co dzień w pracy kominiarza jest worek, służący do zbierania i wynoszenia sadzy. Worki różnią się od siebie sposobem wykonania, jednak ich głównymi cechami są wytrzymałość i niezawodność. Na koniec fachowcowi przyda się jeszcze lusterko, które umożliwia sprawdzenie prześwitu w przewodzie kominowym i ocenienie, czy praca została należycie wykonana. Podsumowując wyposażenie kominiarza to zestaw niezbędnych atrybutów, bez których kominiarz nie był by w stanie wykonywać swoich obowiązków.

Wyposażenie kominiarza

Czyszczenie komina, to kwestia bezpieczeństwa. fot.pixabay.com | 3dman_eu (cc0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *