Usługi kominiarskie Lublin

Potrzebny kominiarz?

Czyszczenie i przeglądy kominiarskie na terenie woj. lubelskiego.

Kontakt do kominiarza

Usługi kominiarskie woj. lubelskie

Praca, dzieci obowiązki, wiecznie na nic nie ma czasu. W takich chwilach często spada na nas dodatkowe zadanie, które burzy zaplanowany harmonogram dnia. Może nim być wizyta kominiarza, który musi dokonać przeglądu instalacji i wyczyścić komin. Spróbujemy sobie odpowiedzieć jak najkorzystniej zaplanować tego typu usługę.

Kominiarz Lublin – usługi kominiarskie na terenie Lublina

Ile czasu kominiarze czyszczą komin? Wszystko zależy od poziomu jego zabrudzenia. Jeżeli korzystamy z usług kominiarza regularnie co pół roku, to możemy sobie założyć, że czyszczenie komina potrwa kilkanaście minut. Oczywiście dodatkowym utrudnieniem mogą być wypadki losowe, takie jak zapchanie komina przez zwierzę. Wtedy praca może się przedłużyć, jednak doświadczony kominiarz powinien poradzić sobie z nią bardzo sprawnie. Chcąc zaplanować czas pracy wzywanego przez nas specjalisty powinniśmy wziąć również pod uwagę warunki atmosferyczne i dogodny dostęp do wszystkich miejsc, które będzie musiał odwiedzić kominiarz. Dlatego jeszcze przed jego wizytą, warto sprawdzić, czy mamy dostęp do otwierającego się wyłazu na dach i czy na strychu nie mamy problemów z dostaniem się do komina. Nie zapomnijmy też zamknąć psa pilnującego naszej bramy.Kominiarz

Jeżeli kominiarz ma dokonać standardowego przeglądu wszystkich instalacji i żaden czynnik nie utrudnia mu dodatkowo zadania, wtedy możemy przyjąć, że cała wizyta potrwa około godziny. Natomiast jeśli podczas czyszczenia komina, kontroli pieca, czy drożności wentylacji kominiarz napotka dodatkowe problemy, wtedy jego wizyta może się znacznie przedłużyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *