Usługi kominiarskie Lublin

Potrzebny kominiarz?

Czyszczenie i przeglądy kominiarskie na terenie woj. lubelskiego.

Kontakt do kominiarza

Usługi kominiarskie woj. lubelskie

Co wchodzi w skład usług kominiarskich – usługi kominiarskie

Usługi kominiarskie to nie tylko uszczelnianie komina i czyszczenie przewodu kominowego. To również całe mnóstwo zadań nie związanych bezpośrednio z kominem, do których zaliczamy przegląd instalacji gazowej, czy też kontrole bezpieczeństwa instalacji używanych do ogrzewania.

Wielu laików nie związanych w żaden sposób z pracą kominiarza sądzi, że zadania jakie czekają na niego w każdym dniu pracy to wyjść na dach wyczyścić komin i zejść na dół. Nic bardziej mylnego. W dzisiejszych czasach na kominiarza czeka mnóstwo zdań niezwiązanych z wychodzeniem na dach, a bezpośrednio powiązanych z troską o nasze bezpieczeństwo.

Instalacje, piece, komin – usługi kominiarskie Lublin

Śmiało można powiedzieć że w ostatnich latach jego rola znacznie się zmieniła. Dziś kominiarz odpowiada za szereg prac niezwiązanych z pracą na wysokościach, do której zaliczają się kontrola bezpieczeństwa i jakości w piecach używanych do ogrzewania domów. Ponad to kominiarz odpowiada za sprawdzanie instalacji gazowej, wentylacji i czujników informujących o pożarze, czy wysokiemu stężeniu dwutlenku węgla. Dodatkowo w usługi kominiarskie zalicza się również sprawdzanie szczelności przewodu kominowego, jego zabezpieczanie i szlamowanie, które polega na dodatkowym uszczelnieniu od wewnątrz przy użyciu specjalnej masy wypełniającej. Zdając sobie sprawę jak wiele zadań ma w swoim codziennym dniu pracy kominiarz warto docenić jego pracę i trud, jaki wkłada w każdy dzień.

http://kominiarskifach.blogspot.com/2017/08/sprawdzanie-szczelnosci-instalacji.html

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *